Pazartesi / Pazar 08:00 | 21:00 0506 098 58 99 info@prosetbilisim.com
Pazartesi / Pazar 08:00 | 21:00 0506 098 58 99 info@prosetbilisim.com

Hotspot

Halka açık olan alanlarda kablosuz internet hizmeti sağlanması çeşitli kurumsal firmalar veya kuruluşlar tarafından gerçekleştirilebilmektedir. Sınırlı alanlar içerisinde verilebilen bu hizmet olarak adlandırılırken, uygulama alanları oteller, barlar, lokantalar, havaalanları gibi geniş bir çerçeveyi kapsamaktadır. Kablosuz ağ hizmetleri bu gibi alanların çeşitli bölgelerinde kullanıcılarına sunularak geniş bant internetten faydalanmaları amaçlanmaktadır.

Kablosuz Ağ Sistemleri

Acil durumlarda iletişimin hızlı olabilmesi adına bulunan Kablosuz Ağ Sistemleri günümüzde her yerde kullanılmaya başlanmıştır. Kablolu sistemlere göre çok daha düşük bir maliyet gerektirirken aynı zamanda eski tip sistemin hızını da kat be kat geçebilmektedir. Kısacası bir noktadan diğer noktaya gitmesi istenilen tüm bilgilerin radyo frekansları yolu ile aktarılması durumudur. Bu işlem sırasında bağlantı tarafından tercih edilmesi gereken en güvenli ve hızlı yol Dynamic Routing olarak adlandırılır ve frekanslar içerisinde bulunan en geniş ağ tercih edilmektedir.

TC Kimlik İle İnternete Giriş

Özellikle otellerde internet girişi yapılması için görevliler oda numaranız ile TC Kimlik numaranızı talep etmektedir. Yasalar gereğince internet sağlayıcılar tarafından kullanıcıların yapmakta olduğu tüm hareketler ve loglar kayıt altına alınmak zorundadır. Bu sebeple TC Kimlik İle İnternete Giriş zorunlu hale gelmiştir. Serverlar üzerinde tutulacak olan log kayıtları istenildiği zaman kolay bir şekilde çıkarılabilmekte ve kullanıcıların hangi sayfalar üzerinde gezdiği tespit edilebilmektedir.

Tüm Hotspot Sistemleri ihtiyaçlarınız için ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Related Posts

Recent Articles

SEO Hizmetleri
8 Temmuz 2021
B2B / B2C / C2C Hizmetleri
8 Temmuz 2021
E-Ticaret Hizmetleri
8 Temmuz 2021

Text Widget

Nulla vitae elit libero, a pharetra augue. Nulla vitae elit libero, a pharetra augue. Nulla vitae elit libero, a pharetra augue. Donec sed odio dui. Etiam porta sem malesuada.