Pazartesi / Pazar 08:00 | 21:00 0506 098 58 99 info@prosetbilisim.com
Pazartesi / Pazar 08:00 | 21:00 0506 098 58 99 info@prosetbilisim.com

B2B / B2C / C2C Hizmetleri

B2B / B2C / C2C

Hızla gelişen teknoloji ile birlikte e-Ticaretin popüler hale gelmesinden dolayı oluşan yoğun talep ile birlikte E-Ticaret sistemini kendi arasında ayrılarak farklı model isimleri oluşturulmuştur. B2B, B2C ve C2C gibi isimlerle ayrıştırılmış olan sistem e-ticaret yönetimini kullanan sitelerin içinde en az biri olmak üzere yoğun olarak kullanılmaktadır. B2B (Business to Business) iş dünyasından iş dünyasına yapılan e-ticaret yöntemidir. Bu yolla kişisel kullanıcılara herhangi bir ürün satışı yapılamazken, şirketlerin kendi aralarında alışveriş yapmalarına olanak sağlayan modeldir. B2C (Business to Consumer) Modeli ise kişisel kullanıcıların şirketlerle yapmış oldukları e–ticaret modeli olarak karşımıza çıkmaktadır. C2C (Consumer to Consumer) modeli ise kişisel kullanıcıların başka bir kişisel kullanıcılar kendi ürünlerinin satışını internette bulunan ilgili site üzerinden satarak yapmış oldukları e-ticaret modelidir.

B2B Site

İngilizce kelimeler olan Business to Business olarak adlandırılmış olan B2B Site küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin kendi aralarında yapmış oldukları büyük ölçekli alışverişi kapsamaktadır. E-ticaret dünyasının en yaygın kullanım oranına sahip olan site işletmelerin kendi aralarında yapmış oldukları alışveriş hareketlerini anında görebilmekte ve sitenin ERP entegrasyonu ile aktif olması halinde yapılan alışverişlerin ödemeleri şirketin muhasebe programına anında kayıt edilmesi ile büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Kampanyaların müşterilerini anında ve güncel olarak aktarılması yanında aynı zamanda hesaplama kolaylığı sağlayan site offline olarak yapılmakta olan perakende satışından çok daha fazla avantaja sahiptir.

B2B Programı

B2B Programı özellikli sitelerin sunmuş oldukları birbirinden farklı avantajlar ile iş dünyasının en çok kullanılan e-ticaret yolu olarak karşımıza çıkmaktadır. Gelişmiş veya Bütünleşik ERP program seçenekleri olan siteleri ihtiyacınız doğrultusunda seçerek mevcut kazancınızı arttırabilirsiniz. Gelişmiş B2B programı size kullanıcı sınırı koymadığı gibi bayilerin inisiyatifinde kullanmış oldukları özel indirimlerden yararlanabilir, online mutabakat, cari extre gibi birçok farklı özelliği kullanma avantajı sağlamaktadır. Onun dışında Bütünleşik ERP Programı ile de sitenizi kullanmış olduğunuz farklı ticari programlar ile entegre ederek ticari faaliyetlerinizi an be an takip edebilmenize olanak sağlamaktadır. Böylece yapmış olduğunuz ticari faaliyetler üzerinden hiçbir oynama yapmadan tek bir kanal üzerinden yönetmenize de imkan vermektedir.

Tüm Web Tasarım ihtiyaçlarınız için ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Related Posts

Recent Articles

SEO Hizmetleri
8 Temmuz 2021
E-Ticaret Hizmetleri
8 Temmuz 2021
Dinamik Web Sayfası Hizmetleri
8 Temmuz 2021

Text Widget

Nulla vitae elit libero, a pharetra augue. Nulla vitae elit libero, a pharetra augue. Nulla vitae elit libero, a pharetra augue. Donec sed odio dui. Etiam porta sem malesuada.