Pazartesi / Pazar 08:00 | 21:00 0506 098 58 99 info@prosetbilisim.com
Pazartesi / Pazar 08:00 | 21:00 0506 098 58 99 info@prosetbilisim.com

Network Güvenliği Hizmetleri

Network Güvenliği

Network Güvenliği politikalarının izlenmesi sonucunda firmalar ilerleyen dönemlerde yaşanabilecek kayıpların önüne geçebilmekte veri gizliliğini sağlamaktadır. Network Güvenliği bilgi sistemleri açıklarının kapanmasını sağlamaktadır. Problemlerin tespit edilerek açıkların kapatılması ve ek olarak güvenlik gereksiniminin sağlanması açısından büyük önem taşımaktadır. Tehdit doğurabilecek unsurları engelleyerek ilerleyen dönemlerde bu tehditlerin tekrardan girmesini tamamen kapatabilmektedir.

Firewall Web Filtre

Güvenlik Duvarı yani Firewall dış ağlar tarafından gelebilecek tüm sorunları baştan önleyerek firma ağını güvence altına almaya yarayan bir yazılımdır. İnternet bağlantısı sırasında karşılaşılabilecek tüm tehditler için kullanılan bu çözüm sayesinde donanım ve yazılımlarınıza hiçbir sorun girememektedir. Firewall Web Filtre siber saldırılara karşı kurum içi ağını korumakta ve olası 3. şahıslar tarafından yapılabilecek bir bilgi hırsızlığını önlemeyi sağlamaktadır.

5651 Loglama

5651 sayılı kanun gereğince tüm kurumlar ve internet sağlayıcılar tarafından kullanıcıların loglarının saklanması ve güvenli bir yerde muhafaza edilmesi gerekmektedir. Olası bir tehdit oluşabilecek şüpheli durumlarda bu loglar yetkili merciler tarafından incelenebilmektedir. Bu incelemenin hızlı olabilmesi ve güvenilirliğinin sağlanması amacıyla kurumlar tüm yazışma ve internet girişlerini kısacası akıllı cihazlardan yapılan tüm logları sunucular üzerinde saklamakta ve istenildiği takdirde web tabanlı bir sistem üzerinden sunabilmekle yükümlüdür. 5651 Loglama her firma ve kurum tarafından zorunlu olarak yapılmakta ve tüm bilgiler geniş bir sunucuya aktarılmaktadır.

Tüm Network Sistemleri ihtiyaçlarınız için ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Related Posts

Recent Articles

SEO Hizmetleri
8 Temmuz 2021
B2B / B2C / C2C Hizmetleri
8 Temmuz 2021
E-Ticaret Hizmetleri
8 Temmuz 2021

Text Widget

Nulla vitae elit libero, a pharetra augue. Nulla vitae elit libero, a pharetra augue. Nulla vitae elit libero, a pharetra augue. Donec sed odio dui. Etiam porta sem malesuada.