Pazartesi / Pazar 08:00 | 21:00 0506 098 58 99 info@prosetbilisim.com
Pazartesi / Pazar 08:00 | 21:00 0506 098 58 99 info@prosetbilisim.com

Analog Yüksek Çözünürlük anlamına gelen AHD kamera teknolojisi, geleneksel koaksiyel kablo üzerinden 500 metreye kadar video sinyali iletebilen analog altyapı ile çalışan bir görüntüleme teknolojisidir. Koreli şirket Nextchip tarafından geliştirilen AHD teknolojisi, piyasaya 720p ve 108op yüksek çözünürlüklü analog kamera sistemleri olarak sunuldu. Hanwha Techwin ve dünya çapındaki diğer büyük üreticilere AHD teknolojisi ile çip tedarik eden NextChip ilk AHD 1.0 teknolojisini 720p çözünürlüklü güvenlik kamerası ile kullandı. Yeni AHD 2.0 sürümü, geleneksel koaksiyel kabloyu (RG59) kullanarak 500 metreye kadar mesafelerde 1080p çözünürlük sağladı. Sistem renk gürültüsünü etkili bir şekilde azaltabilen ve daha iyi görüntü sunan, gelişmiş Y / C sinyal ayırma ve analog sinyal filtreleme teknolojisini benimser. IP kameraya benzer şekilde, AHD’nin maksimum çözünürlüğü 1080P’ye kadar ulaşabilir.

AHD kamera sistemi

AHD, Cat 75-3 koaksiyel kablo üzerine sıkıştırılmamış 720p / 1080p yüksek çözünürlüklü video ve 500 metreye kadar iletim mesafesi sunabilmektedir. Bu teknoloji düşük maliyetli, uzun menzilli, video gecikmesiz, yüksek verimli megapiksel çözünürlükte video iletimi sağlayabilir.  Bir AHD kamera alırken dikkatli olmalısınız, çünkü piyasada sırasıyla düşük, orta ve yüksek çözünürlükleri temsil eden AHD-L, AHD-M ve AHD-H gibi farklı isimlendirmelerle karşılaşabilirsiniz. Bir AHD-L kameranın HD çözünürlüğünden daha az, AHD-M’nin 720p ve son olarak da AHD-H 1080p çözünürlüğe sahiptir.

AHD özellikleri:
– 720p / 1080p çözünürlükte yüksek görüntü kalitesi
– Güvenilir ve ucuz bağlantı 
– Kaliteden ödün vermeyen uzun iletim mesafesi
– Video verilerini 500 m mesafede kalite kayıpları olmadan iletebilme
– Gecikmesiz video aktarımı

AHD kamera kayıt cihazı

AHD açık standart temelli bir teknolojidir ve bu sayede yüzlerce üretici bu teknolojiye dayanan analog güvenlik kameraları geliştirir ve birçok cihaz birbiriyle uyumludur. AHD kamera kayıt cihazları, bir sistemin uzaktan kontrolünü sağlayan, bulut hizmeti ve CMS sistemleri ile bir çalışmayı destekler, PTZ cihazlarını yönetmeye izin verir, alarm giriş/ çıkışlarına sahiptir. Ek olarak, diğer teknolojilerle karşılaştırıldığında AHD kamera fiyatları oldukça uygundur.  AHD kamera  kayıt cihazları  mevcut bir video gözetim sistemine kolayca entegre edilebilir. Bu durumda eski analog video kameralar, herhangi bir zorluk çekmeden AHD ile değiştirilebilir. 

AHD kamera, BNC girişi ve ekran görüntüleri ile doğrudan geleneksel bir monitöre bağlanır. Ancak görüntülenen görüntü siyah beyazdır ve AHD sürümüne bağlı olarak bazı uyumluluk sorunları ortaya çıkabilir. 960H çözünürlüğe sahip geleneksel DVR’lerle uyumluluk, yalnızca eski sürümleri olan kameralarda da çalıştığı için sınırlıdır.

Güvenlik Kamera Sistemleri ihtiyaçlarınız için ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Related Posts

Recent Articles

SEO Hizmetleri
8 Temmuz 2021
B2B / B2C / C2C Hizmetleri
8 Temmuz 2021
E-Ticaret Hizmetleri
8 Temmuz 2021

Text Widget

Nulla vitae elit libero, a pharetra augue. Nulla vitae elit libero, a pharetra augue. Nulla vitae elit libero, a pharetra augue. Donec sed odio dui. Etiam porta sem malesuada.