Pazartesi / Pazar 08:00 | 21:00 0506 098 58 99 info@prosetbilisim.com
Pazartesi / Pazar 08:00 | 21:00 0506 098 58 99 info@prosetbilisim.com

Yazılım Projelendirme Hizmetleri

Projelendirme

Proje; bir işletmenin bulunduğu alanda yapılması planlanan, önceden programa alınmış, maliyeti hesaplanabilen veya hesaplanmış, işletme yönetimi tarafından onaylanmış, uzun veya kısa vadede oluşumu tamamlanacak, özel kurum ya da devlet adına gerçekleştirilmesine onay verilmiş bilimsel çalışma tasarısına verilen isimdir. Projelendirme ise hazırlanan taslakların uzmanlar tarafından incelenerek en uygun ve maliyetli haline getirilip, uygun şartlar altında ana haline getirilmesine denmektedir.

Yazılım Projelendirme

Yazılım projesi; kişi ya da işletmelerin istenilen projelerini bilgisayar ortamında hazırlayarak yazılımının yapılmasıdır. Örneğin, çamaşır makinalarının farklı dokudaki kumaşları farklı programlarda yıkaması gibi. Yazılım Projelendirme işlemine başlamadan önce; tanımlanması, analizlerinin yapılması, tasarlanması, kodlanması, değerlendirilip test edilmesi ve dokümanlarının hazırlanması gerekmektedir. Bu proje adımlarının doğru şekilde yapılmaması işletmenin istediği sonuca asla götürmez ve bütün bu süreç hatalı kabul edilir.

Yazılım Fizibilite

Fizibilite; yapılacak olan işin öncesindeki durum değerlendirmesidir. Yapılacak işin sonuçlarının nelere mal olacağının ölçülmesidir. Eldeki bütçeyle ve şu an ki çalışma yetenekleriyle işin yürütülüp yürütülemeyeceğine cevap arar. Yazılım projelerine başlamadan önce yapılması gereken fizibilite;  eksikleri ve yanlış öngörülerin proje öncesi belirlenmesi ve gelecekte oluşabilecek maddi kayıpların ve zaman kaybının önlenmesini sağlar. İşletmeler Yazılım Fizibilite çalışmaları zaman ve bütçe kaybı olarak düşünseler de yapılması aksi yönde faydalar sağlar. Projeye başlandıktan sonra sistemin çalışmasıyla ortaya çıkabilecek risklerin, maliyet zararlarının, proje hatalarının ön görümünü sağlar. Böylece yazılım projelerinde karşılaşılabilecek, bütün adımlardaki oluşabilecek olası hataların önüne geçilir. Fizibilitenin ardından olumlu koşullar sağlandığında yazılım projelendirme yapılabilir.

Tüm Yazılım Projelendirme ihtiyaçlarınız için ekibimizle iletişime geçiniz.

Related Posts

Recent Articles

SEO Hizmetleri
8 Temmuz 2021
B2B / B2C / C2C Hizmetleri
8 Temmuz 2021
E-Ticaret Hizmetleri
8 Temmuz 2021

Text Widget

Nulla vitae elit libero, a pharetra augue. Nulla vitae elit libero, a pharetra augue. Nulla vitae elit libero, a pharetra augue. Donec sed odio dui. Etiam porta sem malesuada.