Pazartesi / Pazar 08:00 | 21:00 0506 098 58 99 info@prosetbilisim.com
Pazartesi / Pazar 08:00 | 21:00 0506 098 58 99 info@prosetbilisim.com

Sistem Odası Kurulum Hizmetleri

Sistem Odası Kurulumu

Sistem odası; bir işletmenin network ekipmanlarının, server sistemlerinin, iletişim sistemlerinin bulunduğu, tüm kablolama sisteminin son bulduğu odadır. Sistem odası kurulumu oluşturulurken, sistemin topolojik yapısı, network alt yapısı, kullanıcı adedi, ortamın fiziksel ısı şartları, nemi, cihazın soğutma sisteminin ve makinada oluşabilecek yangın veya başka bir felaketi önleme prosedürleri ve fizibilitesi ön plana çıkartılır.

Topoloji Hazırlama

Topoloji Hazırlama, ağ sisteminin fiziksel ve mantıksal yapısıdır. Ağ sistemini oluşturan bileşenlerin; kablolama standartları, bağlanış şekilleri, iletişim protokolünün tercihi, kullanılan aygıtlar topolojiyi ilgilendirir. Kısaca topoloji bir ağ üzerinde bilgisayarların yerleşme şekillerini, bağlanma şekillerini ve veri iletiminin nasıl olacağını belirleyen yapıdır. Temel ağ topolojileri 3 farklı çizimle oluşturulur. Bunlar; yıldız, halka ve yol topolojileridir. Bu yapılan çizimlerle oluşturulan yapılar sürekli güncellenmektedir. Çünkü sisteme sürekli eklemeler ve eksiltmeler olması söz konusudur. Çizimler güvenilir dosya ve alanlarda koruma altına alınır. Kaybolmaları, geriye dönük çok fazla işlem yapılması ve bununda zaman kaybına sebep olması demektir.

Sistem Devreye Alma

İşletmelerin belirli aşamalarına hizmet verecek tasarımların ve bu proseslere yönelik bir araya gelmiş tüm ekipmanların, elektriksel donanım, yazılımların tümüne verilen isim sistemdir. Sistemlerin tamamlanması yani ekipmanların montajının bitmesi ve çalışabilir hale gelmesinin ardından sistem ve ekipmanların kontrollü bir şekilde test edilip, güvenirliliğinin denenmesi, işletmenin ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılayacak şekilde kontrollerinin yapılması sonucunda Sistem Devreye Alma süreci tamamlanmış olmaktadır.

Related Posts

Recent Articles

SEO Hizmetleri
8 Temmuz 2021
B2B / B2C / C2C Hizmetleri
8 Temmuz 2021
E-Ticaret Hizmetleri
8 Temmuz 2021

Text Widget

Nulla vitae elit libero, a pharetra augue. Nulla vitae elit libero, a pharetra augue. Nulla vitae elit libero, a pharetra augue. Donec sed odio dui. Etiam porta sem malesuada.