Pazartesi / Pazar 08:00 | 21:00 0506 098 58 99 info@prosetbilisim.com
Pazartesi / Pazar 08:00 | 21:00 0506 098 58 99 info@prosetbilisim.com

Network Kurulum Hizmetleri

Network Kurulumu

Network bilgisayarların birbirleriyle iletişim halinde olması durumudur. İşletmeler, bu iletişimi internet üzerinden isterlerse dünyanın başka bir ucundaki bilgisayarla yapabilirler. Ya da aynı ofis içerisindeki iki bilgisayarla da sağlayabilirler. Network (ağ) sistemlerinin hızlı ve sorunsuz çalışması için kablolama alt yapısının çok düzenli yapılmış olması gerekmektedir. Bu sebeple doğru bir tasarım ve projelendirme yapılması gerekmektedir. Network Kurulumu, büyüyen işletmeler ve kurumlar için iletişimin tek bir ağ üzerinden yapılabilir olması maliyetleri düşürür, karmaşık yapılardan kurtarır, üretkenlik ve verimliliği arttırır.

Kabinet Kurulumu

Ev ya da iş yerlerinde kurulu bilgisayar sistemlerinin özellikle kablolarının düzen ve güvenini sağlayan kabinetler, özellikle bilgi işlem merkezleri, veri depolama ya da iletişim sağlama gibi donanımların, organize şekilde yerleştirilmesinde ve korunmasında görev almaktadır. Kabinet kurulumunun işletmelere olan faydası sistemin düzen sayesinde daha kolay yönetilebilir olmasıdır. Kabinet kurulumu sırasında dikkat edilmesi gereken, ilk kurulum aşamasındaki yapılacak yanlışların daha sonra önüne geçilemeyecek kadar büyük sorunlara yol açmaması için sistemli ve düzenli bir çalışma yapılması gerekmektedir. Bu düzen zaman tasarrufunu da ardından getirecektir.

Yapısal Kablolama

Yapısal Kablolama sisteminin kurulmasının ana sebebi, ağ sistemlerinin sorunsuz olarak büyümesini gerçekleştirmektir. Bu sebeple kablolama alt yapısının tasarım ve projelendirme aşamalarının doğru yapılması, kullanılan malzemenin ve işçiliğin kusursuz olması gerekmektedir. Kablolama başlangıcından itibaren belirli periyodlarda her aşamada teste tabi tutulması zaman kaybı açısından önemlidir. Doğru etiketleme ve düzgün oluşturulmuş bir dokümantasyon yıllarca yapısal kablolama sisteminin kullanılmasını sağlayacaktır.

Related Posts

Recent Articles

SEO Hizmetleri
8 Temmuz 2021
B2B / B2C / C2C Hizmetleri
8 Temmuz 2021
E-Ticaret Hizmetleri
8 Temmuz 2021

Text Widget

Nulla vitae elit libero, a pharetra augue. Nulla vitae elit libero, a pharetra augue. Nulla vitae elit libero, a pharetra augue. Donec sed odio dui. Etiam porta sem malesuada.